one-person table conference table PST-AA01

Краток опис:

Стои канцеларија е нов тип на работа во канцеларија. Вработените можат да изберат да застане наместо да седи работа со цел да се релаксира телото и духот. Интелигентен укинување може да се задржи здрава и ефикасна канцеларија државата. 1. Луѓето здравјето и ефикасноста на работата ќе биде сериозно погодени ако тие продолжат да главата надолу и телото напред. Овие пози ќе предизвика грлото на матката, лумбалниот болест, стекнување на тежина и многу хронични болести. 2. Постојаниот работа нема никакви негативни ефекти на информации за обработка на ...


детали за производот

Тагови производ

Стои канцеларија е нов тип на работа во канцеларија.
Вработените можат да изберат да застане наместо да седи работа со цел да се релаксира телото и духот.
Интелигентен укинување може да се задржи здрава и ефикасна канцеларија државата.
1. Луѓето здравјето и ефикасноста на работата ќе биде сериозно погодени ако тие продолжат да главата надолу и телото напред. Овие пози ќе предизвика грлото на матката, лумбалниот болест, стекнување на тежина и многу хронични болести.
2. Постојаниот работа не се имате било какви негативни ефекти на обработка на информации и читање, но може да се подобри концентрацијата и меморијата.
3. The standing desk promotes better posture, reduced back  pain and increased your productivity.
Карактеристики:
Собранието рамка
Обезбеди различни форми на лесна монтажа рамка флексибилно да се исполнат барањата на клиентите за укинување на маса
стабилна структура
стабилна рамка структура има голема носивост, и ги задоволува барањата на безбедна работа во канцеларија.
Светлина кревање
Таа е наменета за тивка канцеларија на животната средина со ниско ниво на бучава.

英文参数表

尺寸图

Дизајниран од страна на нашите Pusituo врз основа на ергономски концепт и идеја на интелигентни управувано здрав живот
ве жив, здрав и продуктивен во текот на работата
Префрлување помеѓу седи и стои држење кога имате болки во грбот
подесување на вашиот сопствен план за здравје преку паметен телефон APP
Подобрување на повеќе прашања, како лумбална, вратните пршлени, дебелина, висок крвен притисок и женски репродуктивни нарушувања предизвикани од седентарен
Погодно за различни работна средина, како high-end претпријатие канцеларија, владини канцеларии, медицински, банка, ИТ, образовна институција
изградба на интелигентни, здрав, продуктивен и удобна околина во студијата , работа и живот

PS: Ве молиме контактирајте со нас ако ви треба посебна димензија, рамка или појавување.
Нашите професионални R & D, дизајн тим секогаш ќе бидат подготвени да ви овозможи со оптимизиран решенија.
 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

  - Моќност од Globalso.com
  WhatsApp Online Chat !