children’s height adjustable desk PSTDQO1-A

Краток опис:

    name Desk’s Lowest Position Desk’s Highest Position Desk’s Size Chair’s Lowest Position Desk’s Highest Position Extended range of frame(mm) Intelligent children’s height adjustable desk 580mm 800mm 120X65cm 340mm 490mm Accept customized length This pretty designed height adjustable study table for kids  ensures this study table grows with your child.  Both the chair and the desktop can be adjusted for most suitable and ergonomical size.Its suitable for kids over 6 years old. ...


детали за производот

Тагови производ

   

QQ20171018143726.jpg

име Најниска Позиција бирото е Највисоко место бирото е Големина на бирото е Најниска Позиција Чаир е Највисоко место бирото е Проширен спектар на рамката (мм)
висина прилагодливи маса интелигентни деца 580mm 800мм 120X65cm 340mm 490mm Прифати кориснички должина

Оваа убава дизајниран висина прилагодливи студија маса за деца обезбедува оваа табела студија расте со вашето дете.  Both the chair and the desktop can be adjusted for most suitable and ergonomical size.Its suitable for kids over 6 years old.

QQ20171019173222.jpg3333.jpg

22222.jpg

3333.jpg

PS: Ве молиме контактирајте со нас ако ви треба посебна димензија, рамка или појавување.
Нашите професионални R & D, дизајн тим секогаш ќе бидат подготвени да ви овозможи со оптимизиран решенија.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  - Моќност од Globalso.com
  WhatsApp Online Chat !